Biżuteria z ametystami

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Powinieneś odwiedzić ten adres

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Japonii, Kanadzie, Madagaskarze i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.