Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Potrzebujesz aparatów do drenażu limfatycznego? Wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału masażysty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody aparat naciska na kończynę, stymulując tak krążenie chłonki. Istnieje sporo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. Współcześnie osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. nowotwór i niewydolność serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]