Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Jeśli chcesz zamówić antenę telewizyjną, koniecznie wejdź na telmor.pl

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki model warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się też świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]