Poradnik Google o tym, jak wybrać agencję SEO

Kiedy posiadasz swoje przedsiębiorstwo i zakładasz dla niego stronę firmową, na pewno z czasem rozmyślasz o tym, co zrobić, aby była ona widoczna pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Jasne jest przecież, że współcześnie widoczność w internecie jest jedną z podstaw sukcesu, gdyż to właśnie tu gros klientów pierwszy raz zetknie się z twoją ofertą. Jak zatem znaleźć rzetelną firmę SEO? Polecamy kierować się podpowiedziami ekspertów.

Jak wybrać dobrą agencję SEO? Google przygotowało o tym kurs

Nie da się ukryć, że cały sektor SEO, a więc działań mających na celu optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki, zaistniała i nieustająco rozwija się zasadniczo tylko za sprawą wyszukiwarce Google. Pomimo pojawienia się innych opcji, jak np. Rambler, Baidu bądź DuckDuckGo, nadal liczą się pozycje wypracowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto pragnie być widocznym w sieci, powinien zapracować na swoje miejsce w top 10 w Google. W przypadku usług, w których konkurencja jest mocna, z reguły jest to niemożliwe bez konsultacji z ekspertami z agencji SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których idea SEO jest czymś zupełnie nowym, i udostępniło krótki instruktaż, jak zatrudnić solidną firmę SEO.

Najważniejsze cechy solidnej agencji SEO

Pracownica Google z ponad dziesięcioletnim stażem klarownie objaśnia, jak poznać dobrą firmę SEO, wymieniając wśród kluczowych cech m.in.:

  • rozpoczęcie optymalizacji i pozycjonowania od drobiazgowego audytu strony,
  • zdolność oceny budżetu oraz czasu koniecznego do zakończenia planowanych działań,
  • zapewnienie stronie wsparcia technicznego i praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • przejrzystość odnośnie prowadzonych działań, przykładowo poprzez ciągły dostęp do statystyk strony oraz comiesięczne raporty,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej oraz praca nad poprawą jej użyteczności,
  • zadbanie o całościową widoczność strony internetowej, a nie wyłącznie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy.

Pracownica Google podkreśla także, że rzetelna agencja SEO w żadnym razie nie obieca znakomitych rezultatów z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procedurą długotrwałym, niejednokrotnie dającą odczuwalne rezultaty na ogół po kilku miesiącach pracy.