Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim musi być ona przyjazna dla użytkowników.