Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę wyprawy w Alpy w dobrej cenie.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już na wskroś każdą marszrutę w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoim obszarem parę państw, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Liskamm – 4527 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Piz Badile albo szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest dużo interesujących ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają optymalną kondycję fizyczną i nabyły już pewne umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza wymiar szkoleniowy, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym dumę z pokonywania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]