Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Na narowery.visitmalopolska.pl/ zdobędziesz więcej informacji o trasach rowerowych w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, kultowe i nowe, lecz z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle tajemniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, jednak także uznanych alpinistów oraz himalaistów.