Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Większa część turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie jedynie po to, żeby spędzać dni na szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w góralskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doświadczać ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem dających wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie wybierają się entuzjaści skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są bezspornie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są idealne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw okaże się dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]