Przydatne tabliczki informacyjne

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne pełnią wyjątkowo istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, rośnie również nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy zatem gdzie możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – znakują obiekty biurowe i komendy policji

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak domy, biurowce, szkoły, biura. Przyczyniają się do tego, że szybko dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, ponieważ bardzo często można je także spotkać w środku. To wielka grupa znaków, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale również czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub osoby w wielkich biurowcach – w budynkach samorządów w hallu widnieją tabliczki z nazwami departamentów. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy np. burmistrza czy wydział paszportowy. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie przepisy, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wyznaczają strefy dla palących, mówią o zasadach reanimacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych surowców (takich jak aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]