Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje sporo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został głównym oprogramowanie game devów i artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo GIMP, Krita czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane temperą, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

W praktyce uczenie się digital paintingu toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samemu, niemniej jednak aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze triki korzystania z pędzli, należy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Istotne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]