Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia sensoryczne?

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko przyjemnością – właściwie pokierowana może przyśpieszać ich rozwój. Opiekuni, pragnący poprawić zdolności poznawcze swoich dzieci, powinni partycypować ze swoimi pociechami w zajęciach ogólnorozwojowych.

Zajęcia sensoryczne – stymulacja umiejętności poznawczych i ruchowych malucha

Zajęcia sensoryczne to spotkania dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Pierwszy rok życia jest wyjątkowo istotny dla dziecka, albowiem następuje wówczas jego niezmiernie gwałtowny rozwój fizyczny i umysłowy. Na skutek doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu malucha wytwarzają się w tym czasie miliony kolejnych połączeń pomiędzy neuronami. Z tej przyczyny należy zadbać o dużą liczbę interesujących atrakcji, wpływających pożytecznie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla dzieci, które nie skończyły 6 miesięcy i tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na to, że organizowane są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które podzielone są na fazy zabawy i wypoczynku. W ciągu zajęć niemowlęta podejmują się różnych aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz zdolności motoryczne i komunikacji.

Kreatywne zajęcia muzyczne ukształtują zdolności poznawcze maluchów

Jednym z najlepiej oddziałujących na rozkwit niemowląt bodźców jest muzyka. Podczas gry na różnorodnych instrumentach, zarówno małe, jak i starsze maluchy, kształtują wyobraźnię i zdolność odbierania piękna, uczą się również zrozumienia tempa. Obcowanie z muzyką w pierwszych latach życia poprawia umiejętności kognitywne maluchów, co później często przyczynia się do łatwiejszego nauczenia się podstaw matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również interesująca zabawa z grupą rówieśników. Pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, iż muzykę można wytwarzać też za pomocą najrozmaitszych obiektów. W czasie zajęć muzycznych generowane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności..