Kilka słów o wypełnianie zmarszczek i powiększaniu ust

Tu uzyskasz więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w najróżniejszych zabiegach medycyny estetycznej. Kwas ten ma wiąże znaczne ilości cząsteczek wody, w związku z tym dodawany jest często do serum nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, więc dość rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest najczęściej do powiększania ust, formowania rysów twarzy, a także wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich).

Wypełnianie zmarszczek – rezultaty zabiegu dostrzegalne nawet przez dwa lata

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze wody (pojedyncza cząsteczka kwasu jest w stanie związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale także stymulację fibroblastów do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu i w rezultacie sprawienie, że skóra ponownie stanie się jędrna. Najczęstszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych widocznych blisko nosa i ust (czyli fałd nosowo-wargowych), bruzd na brodzie i przy oczach bądź głębokich zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co powoduje, że bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a w związku z tym dużo trwalszy. Pozostaje w skórze dłużej, dlatego skutki zabiegu są zauważalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – zabieg pod miejscowym znieczuleniem

Pomijając wypełnienie zmarszczek oraz modelowanie twarzy, standardowym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego głównie osoby, którym nie podoba się kształt i objętość ich ust bądź których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa z reguły pół godziny, wykonuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone punkty ust przy pomocy kaniuli, to znaczy “tępej igły”. Należycie zrealizowany zabieg przynosi efekt pełnych, bardziej symetrycznych, ale w dalszym ciągu naturalnie wyglądających ust.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]