Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Chcesz kupić filtry hepa h13? Kliknij tu

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz zarodniki grzybów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub domach znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, spaliny lub włosy. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę cechującą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia wydajną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46