Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Więcej o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Problemy sprawia również samo opracowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]