Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi - sprawdź bezkonkurencyjną ofertę

Górskie wyprawy przybierają rozmaite postaci. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, wschodnia część Karpat oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]