Tenis dla dzieci

Szukasz aktualnej oferty tenisa dla dzieci Kraków? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy i właściwości i to na ich podstawie dostosowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]