Kto może uprawiać trekking?

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej takie kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe narzędzia, czyli kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie również obecność dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo technicznym obszarze, a to sprawia, iż potrzebne stają się narzędzia ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy również latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą odpowiednie umiejętności – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Trekkingi w Europie i na świecie

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle są niedostępne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża K2 i Broad Peak.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]