Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Pod tym linkiem odnajdziesz bezkonkurencyjną ofertę wypraw

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków sprawia, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Ogromną popularnością wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]