Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Pod tym linkiem znajdziesz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to cel dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają w głównej mierze malownicze widoki, znikające już lodowce, a także możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – z uwagi na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest też zakupić leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]