Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Kantor online - sprawdź tę nietuzinkową witrynę.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie wciąż działają w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest jednakowo łatwa jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle istotnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług stosowanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) czy też w określonym przez klienta dniu.

Doceniasz wygodę w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz dużą autonomię w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też osoby pracujące bądź studiujące za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.