Sprzedaż złota inwestycyjnego – inwestuj kupując ten kruszec

Złoto inwestycyjne znajdziesz na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.

Polacy coraz częściej myślą o przyszłości i o zabezpieczeniu się na tzw. “czarną godzinę”. Stąd zwykle dążą do tego, by chociaż raz na rok odkładać wolne środki finansowe na lokacie bądź po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednak ten sposób jest coraz mniej korzystny – nieustanna inflacja i niskie oprocentowanie lokat sprawiają, że oszczędności nie dają zysku, a wręcz z biegiem lat tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje zatem to, że rośnie popyt na alternatywne formy inwestycji, w tym też zakup złota lokacyjnego.

Czy produkt ze złota jest złotem inwestycyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich wtedy, gdy ich wartość na rynku jest niska i ich sprzedaży, gdy ta wartość wzrośnie. Ale warto podkreślić, iż nie każdy produkt ze złota jest uważane za kruszec lokacyjny, zatem przykładowo gromadzenie złotych pierścionków trudno nazwać inwestycją w złocie. Prawo w Polsce, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie definiuje co można nazywać złotem inwestycyjnym. Według obowiązującej ustawy jest to głównie kruszec próby nie mniejszej niż 0.995 w płytkach lub sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne przesłanki, by być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę 0.900 lub wyższą, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monety inwestycyjne nie są numizmatami, toteż nie uznaje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Przepisy wymieniają jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto w postaci papierów wartościowych.

Nabycie złota inwestycyjnego możliwe jest również przez internet

W sklepach krajowych dystrybutorów złota lokacyjnego bez przeszkód znaleźć można sztabki złota, jak i popularne monety bulionowe z między innymi Kanady oraz Austrii. Zamówienia można składać też online i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą online zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, bądź 1 g. Kupić można także złoto w „combibarach” pozwalających na odseparowanie z nich, a później zbycie odrębnych sztabek złota.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]