Mass collect i możliwości jakie daje

Potrzebujesz więcej wiadomości o tym, czym jest mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie usługi mass collect jest generalnie niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew pocztowy bądź tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na eliminację ewentualnych omyłek często wynikających w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto korzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (mają ją między innymi ING Bank Śląski i Bank Pekao) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż 100 faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]