Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, stąd nie zalecamy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt idealnie dopasowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.