Kredyt bez historii kredytowej – co trzeba wiedzieć?

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest obecnie niezwykle popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest olbrzymia liczba osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe zwykle posiadają własne warunki, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Można jednak wymienić ogólne czynniki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś pożyczki. Na szczególne trudności powinni przygotować się klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studenci oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie będzie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także zatrudnione za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której chce się zaciągnąć kredyt. Znakomitym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.