Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Złote monety bulionowe zamówisz na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie, którzy postanowili inwestować w złoto mogą skorzystać z kilku różnych opcji: nabywać akcje spółek związanych z rynkiem metali szlachetnych lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w gałęzie gospodarki związane z tym kruszcem, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Inną opcją jest nabycie złota inwestycyjnego, które dostępne jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w ograniczonym nakładzie

Złote monety kojarzymy głównie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z drugich metali szlachetnych, różnią się od nich w paru aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są wybijane w celu lokowania w nich środków finansowych, co sprawia, że ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są emituje się w kolekcjach tematycznych bądź w nawiązaniu do ważnych wydarzeń, skutkiem tego ich wygląd bardzo rzadko ulega zmianie. Zwykle złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie wyłącznie datą wybicia. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość określa próba i waga wykorzystanego do ich bicia kruszcu. Plusem monet bulionowych jest to, iż są popularne w każdym zakątku świata, więc ich ewentualna sprzedaż jest łatwiejsza aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Domieszka innych metali podnosi twardość złote monety bulionowe

Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji trojańskiej, lecz mennice wypuszczają też monety o nominale 1/10 czy 1/4 oz złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są zazwyczaj ze złota najwyższej próby (.999), lecz np. Amerykański Gold Eagle albo południowoafrykański Krugerrand emitowane są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety, a przez to zredukowanie możliwości jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane powiadamia o ilości czystego kruszcu zużytego do ich wybicia.

W asortymencie lokalnych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, m.in. austriackich Filharmoników Wiedeńskich, brytyjską Britannię czy wspomniane wyżej Krugerrandy.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]