Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i śnieżnobiałe zęby

Szczotkowanie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (woski, żele, paski), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po kilku zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – określ barwę zębów przed zabiegiem

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.