Wlewy z witaminy C stają się ostatnio popularne. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc uzupełnić go inaczej – w codziennych posiłkach albo poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, jeśli dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.
Wlewy witaminy C – wykorzystania
Wiele osób jest przekonana, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Nie brak też głosów mówiących, że ta procedura może dać bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, a także usuwać zmiany na skórze i przyspieszać zabliźnianie się.
Wlewy witaminowe – o czym trzeba wiedzieć?
Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak każda inna metoda leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Stąd nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, iż wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, cukrzyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, iż podczas zabiegu obecny będzie doktor.