Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Kup aparat do terapii ultradźwiękowej.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]