Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś jednak, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne za każdym razem, kiedy rozwinie się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz może dostać się do najgłębiej położonych warstw uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jakich?

Czym przeprowadza się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie zabiegu i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w internecie.