Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Tutaj zasięgniesz porady specjalistów w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może wpaść w przeróżne kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy małżonkami pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć trudności oraz usprawnić związek. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich kłopotów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, żeby świetnie radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez problemu można wyszukać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia terapię i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo może wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339