Jak stosować wlewy dożylne witaminy C

Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny mikroelement, który aktywnie przyczynia się do zwalczania chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku ma jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ciężkich chorobach. Zweryfikujmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – niestandardowa kuracja

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wytworzyć, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Współczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ witaminy C na usuwanie niebezpiecznych schorzeń – boreliozy, miażdżycy oraz mnóstwa innych. Medycyna weryfikuje przede wszystkim wpływ witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się dowieźć, że wprowadzenie niestandardowej kuracji może dać dużo lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na podaniu sporych porcji tego składnika do ciała człowieka. Dawki rozpoczynają się od 10 gramów, jest to więc niezwykle duże stężenie, które pomoże pokonać szereg poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa niebezpieczeństwo powstania działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc rezultaty mogą być znakomite. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala dawkę, ale żeby dostrzec ostateczne rezultaty, leczenie musi trwać przez dłuższy czas.