Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety dobre rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz również posiadają sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać alkoholu, gorących dań oraz palenia tytoniu. Istotne będzie też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz ból.

Implanty zębów – komu powierzyć?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne wskazówki.