Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Mieszkańcy miast powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny pojazdów, kurz, sadzę, pyłki kwiatów czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w użyciu.