Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie rześkości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią przykre zapachy, korzystnie oddziałują na nasze środowisko i zdrowie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić na skutek wyładowania elektrycznego, wpływu silnego pola magnetycznego lub emitowania ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać dym papierosowy, niebezpieczne bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, biurach, urzędach czy placówkach oświaty, a więc tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.