Dentysta – jak wybrać najlepszą ofertę?

Ból zęba jest niesłychanie męczącym odczuciem. Z tego też powodu dentysta jest przeważnie jedynym spośród lekarzy specjalistów, którego większość osób odwiedza w miarę regularnie. Lecz jak znaleźć dobrego stomatologa?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Mieszkańcy miast oraz liczebniejszych miejscowości bez trudu znajdą w swojej okolicy jakiś gabinet stomatologiczny, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących odpłatne leczenie i profilaktykę. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze stomatologa, któremu postanowimy powierzyć opiekę nad naszym uzębieniem? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny znajduje się w pobliżu mieszkania pacjenta, by w razie nagłego przypadku (złamania zęba, wypadnięcia plomby lub silnego bólu) nie marnować cennego czasu na dojazd do kliniki. Terminy przyjmowania pacjentów też są ważne – gdy w dni powszednie gabinet działa minimum do godziny 20:00, pacjent bez trudu umówi się na zabieg bez potrzeby wzięcia dnia urlopu w miejscu zatrudnienia. Trzeba także zwrócić uwagę na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi legitymują się jego stomatolodzy. Im szersza oferta, tym większa szansa, że niezależnie od od skomplikowanie przypadku z jakim pacjent przyjdzie do gabinetu, zostanie on wszechstronnie obsłużony bez potrzeby przekierowania go do innych klinik. Nie lekceważmy także opinii dotychczasowych pacjentów danego dentysty – jeżeli są one pozytywne w kwestii świadczonych przez specjalistę usług, bez wątpienia można umówić się na konsultację.

Zespół gabinetu stomatologicznego musi nieprzerwanie się szkolić

Medycyna to prężnie rozwijająca się branża nauki, a więc również gabinety stomatologiczne muszą podążać za duchem postępu. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego kadra nieprzerwanie zdobywa nową wiedzę, żeby pozostawać na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Lecz sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść również stosowanie przez stomatologa najnowocześniejszych komponentów, instrumentów oraz urządzeń. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. dodatkowym znaczącym aspektem konsultacji u stomatologa staje się też kwestia bezpieczeństwa i higieny, z tej przyczyny przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym warto sprawdzić czy egzekwuje on ścisłe zasady aseptyki, które ochraniają w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasza siedziba:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]