Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

Nie wszystkie choroby uzębienia możemy wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku uszkodzeń dziąseł, potrzeby wykonania sztucznych zębów czy mostów, dużych ubytków zębów i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów lub owrzodzeń. Jakie metody są zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc napisać parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w poradni i podejście dentysty do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród bliskich.