Badania operatorów Kęty -więcej szczegółów o tych usługach poznasz tu
Są potrzebne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy dany człowiek jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka tudzież innego pojazdu. Mimo, że część badanych podchodzi do nich z lękiem, kiedy nie mamy schorzeń psychiatrycznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących problemów. Jak jednak wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?
Początkowy etap badania operatorów
Na początkowym etapie badania kandydat uzupełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, szczególnie ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie mógł określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz przetestować jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Treść kwestionariuszy zależy od profesji kandydata. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje ogromny stres, jednak jej przejście nie jest niewykonalne.
Badania operatorów na przyrządach
Końcowy etap badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne zadania badają takie umiejętności jak prędkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Należy wiedzieć, że czasem ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli kandydat w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego nastroju albo test udowodni, iż przed wizytą w poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin albo – gdy przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.
Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]