Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty czy też kredyty we frankach . Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to też postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki lub zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium, mBank oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, aby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, pozwu, reklamacji i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.