Topaz mistyczny – technologia produkcji

Sprawdź, gdzie kupić mystic topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Ważna jest też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.