Rodzaje zapięć w kolczykach

Jeśli szukasz kolczyków srebrnych, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl

Szukając kolczyków wypada zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są wykonane,, to jak się prezentują oraz formę, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przebijać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, lecz prostszy w zakładaniu, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie ubieramy szalików, odzieży z wysokim kołnierzem oraz czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]