Wzmacniacz kanałowy – siła sygnału i zakresy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych zastosowań

Na rynku uzyskamy ogromną ilość mechanizmów, których rolą jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich pokrywa powoduje, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – wytrzymują negatywne czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – cztery specjalne filtry UHF

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy posiada 4 niezależne wejścia – np. VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię niwelującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu posiada też 3 lub 4 specjalistyczne filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]