Transmodulator, czyli jedno źródło i kilka obrazów

Jeśli chodzi o jakość otrzymywanego obrazu, współczesna telewizja wymaga wykorzystywania szeregu elementów, które spowodują, że możliwy jest odbiór najróżniejszych programów na naprawdę rewelacyjnym poziomie. Elementem, który bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę jest transmodulator – urządzenie o dość tajemniczo brzmiącej nazwie.

Transmodulator – co to jest i do czego służy?

Pojęcie to ogromnej części z nas wydaje się być całkiem obce. Jak się okazuje, transmodulatory mają naprawdę zaskakująco rozległe zastosowanie. Otóż to rzadko kojarzone urządzenie sprawia, że z jednego źródła sygnał transmitowany jest na kilka ekranów. Co to dla nas oznacza? Posiadając transmodulator, można wyświetlać na przykład reklamę na kilku odbiornikach w tym samym czasie. Transmodulatory stosowane są więc chociażby w ogromnych przychodniach lekarskich, w których na korytarzach – w kilku miejscach – umieszczone są ekrany telewizyjne sprawiające, że oczekiwanie na wizytę jest bardziej przyjemne. To urządzenie także często wykorzystywane w galeriach handlowych, w których na ogół stosowane są ekrany emitujące przeróżne reklamy. Transmodulator sprawia, że w tym samym czasie ten sam obraz znajduje się na paru odbiornikach. Transmodulator można wykorzystywać jeszcze w innym celu – efektywnie wzmacnia sygnał telewizyjny oraz polepsza jakość obrazu. Wykorzystywać można go np. w domu, gdy z jakiegoś powodu widoczny na ekranie telewizora obraz nie zachwyca swoją jakością.

Transmodulator – jak to stosować?

Transmodulatory są w większości przypadków urządzeniami w pełni niezależnymi. Oznacza to, że nie trzeba wykorzystywać żadnych dodatkowych szafek. Z całą pewnością jest to bardzo duża wygoda, która powoduje, iż korzystanie z transmodulatora nie wiąże się z żadnymi trudnościami. Dostępne dzisiaj transmodulatory cechują się wysoką jakością i gwarantują pracę na wysokim poziomie. Równocześnie ich cena jest niewygórowana. Dzięki temu na korzystanie z tego urządzenia decyduje się naprawdę dużo osób i firm.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]