Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Kabel koncentryczny znajdziesz na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi czasami obejrzeć interesujący film bądź profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie zakupimy bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się dzisiaj rozmaite kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi spojrzeć na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel odznacza się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą znacząco wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących firm świetnie sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Dzięki temu odchyły parametrów w przypadku takich kabli są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie elementów różnego typu. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej używane są materiały niepodatne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]